logo
 • Kontakt on-line
 • Umów wizytę
  22 230 2686
  22 262 8686
 • Centrum medyczne eMKMed
  ul. por. Jana Białka 5
  05-530 Góra Kalwaria

Lekarze

Rehabilitacja i fizjoterapia dzieci

 • Rehabilitacja ruchowa dzieci metodą Wojty

  Przeznaczona jest dla niemowląt i małych dzieci z chorobami neurologicznymi, zaburzonym, opóźnionym rozwojem psychoruchowym (nieprawidłowe napięcie mięśniowe, asymetria ułożenia). Polega na dotykowej stymulacji punktów na ciele dziecka w celu przetorowania szlaków nerwowych i naukę wzorców ruchowych (pełzania, obracania).

 • Rehabilitacja niemowląt metodą NDT-Bobath

  Przeznaczona jest dla niemowląt i dzieci z chorobami neurologicznymi. W metodzie tej używając specjalnych technik wyrównujemy napięcie mięśniowe – dziecko uczy się prawidłowego obracania, siadania, czworakowania, wstawania i chodzenia. Rodzice są instruowani o prawidłowej pielęgnacji swojego dziecka.

  Systematyczne wykonywanie ćwiczeń metodą Vojty lub NDT-Bobath powoduje poprawę napięcia mięśniowego. Likwiduje niedowłady kończyn i tułowia. Wyżej wymienione metody można ze sobą łączyć lub wybrać jedną, na którą dziecko najlepiej reaguje.

 • Terapia logopedyczna

  Zajmuje się:

  • profilaktyką zaburzeń rozwoju mowy i języka;
  • diagnozowaniem oraz terapią zaburzeń mowy i wad wymowy;
  • stymulacją rozwoju zdolności poznawczych oraz językowych dzieci z różnymi zespołami chorobowymi i niepełnosprawnościami (np.: autyzm, zespół Aspergera, MPDz) oraz ich wieloprofilowym usprawnianiem;
  • wczesnym rozpoznawaniem i diagnozowaniem zaburzeń funkcji oralnych oraz ich patomechanizmów;
  • pracą z dzieckiem w celu stymulacji i wyrównywania nieprawidłowości w rozwoju jego mowy, stymulacji rozwoju języka, stworzeniu odpowiednich warunków do jego rozwoju, co przeciwdziała powstawaniu późniejszych wad wymowy.
 • Masaż Shantala

  Zapraszamy Rodziców lub Rodzica z dzieckiem ( od 2 do ok. 9 miesiąca życia) . Zajęcia obejmują trzy spotkania po 45 minut.

  1. spotkanie teoretyczno – praktycznye ( dowiesz się dlaczego warto masować dzieci, oraz jakie korzyści wynikają z masażu Shantala. Część praktyczna – masaż niemowlęcia – klatka piersiowa i rączki.

  2. dzielenie się doświadczeniami z masowania w domu. Przećwiczenie umiejętności nabytych na wcześniejszym spotkaniu, oraz masaż niemowlęcia – brzuszek i nóżki

  3 dzielenie się doświadczeniami z masowania w domu. Przećwiczenie umiejętności z wcześniejszych zajęć, oraz masaż pleców, twarzy oraz gimnastyka.

  Na zajęcia zabierz: duży i mniejszy ręcznik, możesz wziąć ze sobą olej – najlepiej zimnotłoczony, nierafinowany ( migdałowy, lniany). Terapeuta technikę wykonywania masażu demonstruje na lalce treningowej, natomiast Rodzic masuje dziecko.

 • Korekcja wad postawy

  Konsultacja fizjoterapeutyczna w celu zdiagnozowania wady postawy, opracowania indywidualnego planu terapii oraz terapia korygowania wad postawy.

 • Terapia ręki (usprawnianie małej motoryki).

  Terapia ręki ma na celu usprawnienie małej motoryki czyli precyzyjnych dłoni.

  Zajęcia wzmocnią koncentrację, poprawia koordynację wzrokowo – ruchową, znormalizują funkcje przekraczania linii środka.

  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, które szybko męczą się podczas pisania, rysowania, robią to niechętnie i mają problemy z prawidłowym chwytem narzędzia pisarskiego.

  Zapraszamy również te dzieci, które mają niską sprawność manualną (np. problem z zapinaniem guzików, wiązaniem butów, lepieniem itp.)

Rehabilitacja i fizjoterapia dorosłych

 • Terapia PNF (Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu)

  Koncepcja terapii funkcjonalnej wykorzystywana u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi. Specyficzne zasady i techniki tej metody, pozwalają na pełne wykorzystanie rezerw centralnego układu nerwowego oraz jego zdolności adaptacyjnych. Pacjent postrzegany jest globalnie co oznacza wykorzystywanie silniejszych odcinków ciała dla poprawy pracy słabszych, zamiast skupiania się tylko na stronie dotkniętej porażeniem lub dysfunkcją ortopedyczną. Innym aspektem jest indywidualne podejście do pacjenta. Każdy chory mimo tej samej dolegliwości może mieć różny stopień nasilenia objawów a także inny problem terapeutyczny. Prowadzenie terapii zgodnie z założeniami PNF pozwala osiągnąć daleko idące postępy, które umożliwią choremu odtworzenie utraconych ruchów, niezbędnych do wykonywania czynności funkcjonalnych.

 • Masaż klasyczny

  Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe,  zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

  Masaż wykonuje się przy użyciu olejków naturalnych wspomagających regenerację skóry.

 • Masaż relaksacyjny

  Delikatny masaż posiadający wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Pozwala osiągnąć stan głębokiego relaksu i wsłuchać się w świat własnej, wewnętrznej muzyki. Zostawia niezapomniane uczucie lekkości i pełnej harmonii. Masaż ten ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji napięć oraz stresu.

Nauka noszenia dziecka w chuście

Zajęcia prowadzone są według zaleceń szkoły noszenia dzieci w chustach ClauWi.
Podczas spotkania dowiesz się między innymi:
– dlaczego warto nosić w chuście, czyli jakie korzyści z noszenia wynosisz Ty i Twoje dziecko,
– od kiedy można nosić w chuście oraz jak długo,
– jak przebiega rozwój kręgosłupa i układu ruchu dziecka w pierwszym roku jego życia oraz jaki ma to związek z noszeniem w chuście,
– czym charakteryzuje się bezpieczna pozycja dziecka w chuście i w jaki sposób ją uzyskać,
– jakie są rodzaje chust oraz zasady prawidłowego ich wiązania,
– w jaki sposób właściwie dociągnąć chustę,
– co to są nosidła miękkie i od kiedy można ich używać.
Część teoretyczna spotkania skrócona jest do niezbędnego minimum w taki sposób, aby przede wszystkim ćwiczyć umiejętności praktyczne. Wspólnie wybierzemy sposoby wiązania, które będą najlepiej odpowiadały Waszym potrzebom (przećwiczymy jedno lub dwa podczas jednego spotkania). Będziesz mieć możliwość nauki z użyciem profesjonalnej, dociążonej lalki treningowej, a następnie zamotasz swoje dziecko.

aaachusta2

Masaż Shantala

Zapraszamy Rodziców lub Rodzica z dzieckiem ( od 2 do ok. 9 miesiąca życia) . Zajęcia obejmują trzy spotkania po 45 minut.

1. spotkanie teoretyczno – praktyczne ( dowiesz się dlaczego warto masować dzieci, oraz jakie korzyści wynikają z masażu Shantala. Część praktyczna – masaż niemowlęcia – klatka piersiowa i rączki.
2. dzielenie się doświadczeniami z masowania w domu. Przećwiczenie umiejętności nabytych na wcześniejszym spotkaniu, oraz masaż niemowlęcia – brzuszek i nóżki
3. dzielenie się doświadczeniami z masowania w domu. Przećwiczenie umiejętności z wcześniejszych zajęć, oraz masaż pleców, twarzy oraz gimnastyka.

Aplikacja kinesiotapingu w ciąży

Zapraszamy Panie w ciąży na aplikację kinesiotapingu na brzuszek ciążowy (podtrzymującą i uelastyczniającą mięśnie) oraz z aplikacji na kręgosłup (jeśli jest potrzeba zadziałania przeciwbólowego).

Aplikacja z kinesiotapingu w okresie ciąży wspomaga pracę przepony, pracę mięśnia prostego oraz skośnych brzucha – działa korzystnie na ich szybszy powrót do stanu sprzed ciąży, zmniejsza dolegliwości bólowe odcinka lędźwiowego, piersiowego kręgosłupa oraz stawów krzyżowo-biodrowych, zapobiega rozejściu się kresy białej, zmniejsza obrzęk kończyn dolnych. A po ciąży aplikacja z kinesiotapingu aktywizuje mięsnie brzucha po porodzie, stymuluje laktację oraz działa uelastyczniająco i podtrzymująco na kobiece piersi.

kinesiotaping