Elektrostymulacja logopedyczna

Elektrostymulacja logopedyczna

Elektrostymulacja logopedyczna: nowoczesne podejście do terapii mowy


Wiele dzieci, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, doświadcza naturalnych trudności związanych z rozwojem mowy i języka, jednak niektóre z nich wymagają specjalistycznej pomocy. W jakich sytuacjach powinniśmy udać się z dzieckiem do logopedy? Oto kilka sygnałów, które powinny nas zaniepokoić:


  • Opóźnienie rozwoju mowy: dziecko w wieku 3 lat nie jest w stanie jasno i zrozumiale wypowiadać się, a także nie rozumie mowy innych.

  • Problemy z wymawianiem dźwięków: dziecko ma trudności z wymawianiem określonych dźwięków, takich jak "r", "l", "sz".

  • Trudności ze zrozumieniem mowy: mowa dziecka jest trudna do zrozumienia dla innych, niezależnie od tego, czy jest to kwestia wymawiania dźwięków, czy też braku umiejętności komunikacji.

  • Niechęć do mówienia: dziecko unika mówienia lub boi się mówić przed innymi.

  • Problemy z czytaniem i pisaniem.


Do logopedy należy udać się z dzieckiem także wtedy, gdy ma ono trudności ze ssaniem, połykaniem, gryzieniem lub żuciem, około 3 – go miesiąca nie głuży (nie wydaje dźwięków gardłowych typu a-gggg), około 6-7 nie gaworzy (nie wymawia ciągów sylab np. bababa, mamama), a w okolicach pierwszych urodzin nie wymawia pojedynczych słów.


Pamiętaj, że im wcześniej zwrócisz się o pomoc do logopedy, tym większe szanse na skuteczne leczenie.


Terapia elektrostymulacyjna w logopedii


Doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych form terapii mowy, takich jak terapia manualna lub ćwiczenia artykulacyjne, jest elektrostymulacja, która potrafi znacząco usprawnić proces i poprawić skuteczność leczenia różnych rodzajów wad wymowy. Na czym polega?


Elektrostymulacja logopedyczna to metoda leczenia wad wymowy opierająca się na wykorzystaniu impulsów elektrycznych o niskim napięciu do stymulacji mięśni języka, warg i podniebienia miękkiego. Celem terapii jest poprawa koordynacji ruchowej i siły mięśni odpowiedzialnych za mowę, co umożliwia poprawę jakości i płynności mowy. 

Jest całkowicie bezbolesna, a jej skuteczność potwierdzona została licznymi badaniami naukowymi.


Podczas zabiegu elektrostymulator jest przypięty do skóry twarzy, a następnie wysyła impulsy elektryczne do mięśni. Impulsy te pobudzają je do ruchu, co umożliwia lepsze ćwiczenie i kontrolowanie ruchów.


ELEKTROSTYMULACJA LOGOPEDYCZNA TERAZ TAKŻE W eMKmed!


W Centrum Medycznym eMKmed pracują wyłącznie specjaliści z ogromną empatią i jeszcze większą wiedzą, a także wyjątkowym podejściem do małych pacjentów.– wśród nich Agnieszka Pękacka, dyplomowany logopeda, pedagog oraz pedagog specjalny.


Na wizycie możecie spodziewać się nie tylko miłej, rodzinnej atmosfery, ale przede wszystkim dokładnego wywiadu, zrozumiałej odpowiedzi na wszystkie zadane pytania i profesjonalnego przeprowadzenia zabiegu elektrostymulacji logopedycznej.


Pani Agnieszka Pękacka przyjmuje Pacjentów w wieku 2 -18 lat, w co drugą sobotę od godziny 8.00 do 16.00


Zachęcamy do skorzystania z naszej wyjątkowej promocji!


W dniach 04-03-2023 i 18-03-2023, cena za 45-minutową wizytę wynosi jedynie 180 zł, po tym okresie cena wzrośnie do 200 zł.

Istnieje możliwość zakupienia pakietu logopedycznego składającego się z pięciu wizyt, przy płatności jednorazowej - 900 zł.


To doskonała okazja, aby zapewnić swojemu dziecku kompleksową terapię logopedyczną i cieszyć się z postępów, jakie robi.