REHABILITACJA W CZASIE PANDEMII

REHABILITACJA W CZASIE PANDEMII

Szanowni Pacjenci, 


W związku z zaistniałą sytuacją w kraju i na świecie, dbając o zdrowie Państwa oraz naszych specjalistów, oraz kierując się wytycznymi KRF informujemy o przesunięciu terminów wizyt pacjentów korzystających z rehabilitacji lub fizjoterapii.

Fizjoterapię należy zapewnić tylko pacjentom dla których przerwanie jej, bezpośrednio zagraża życiu lub mogłoby wywołać nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. 


Wiemy, że te decyzje są dla niektórych bolesne, jednak w obliczu zagrożenia wirusem COVID-19, jesteśmy zobowiązani do ochrony zdrowia naszych pacjentów jak i pracowników. 

Mamy nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie i będą Państwo mogli korzystać bez ograniczeń z naszej oferty. 


Poniżej załączamy dokładne wytyczne  Prezydium Krajowej Rady Fizjoterapeutów:

  • niezwłoczne przełożenie zabiegów na inny termin i czasowe zamknięcie ambulatoriów fizjoterapeutycznych, a także ograniczanie fizjoterapeutycznej opieki domowej na okres co najmniej najbliższych dwóch tygodni.
  • kontynuowanie fizjoterapii tylko dla pacjentów, u których przerwanie rehabilitacji skutkuje zagrożeniem życia lub nieodwracalnymi powikłaniami i uszczerbkiem na zdrowiu. Dotyczy to m.in. pacjentów leżących, przewlekle chorych, z chorobami płuc lub zagrożonych zapaleniem płuc, po zabiegach chirurgicznych, z zakrzepicą. Dla nich rekomendujemy opiekę w formie fizjoterapii domowej.
  • prowadzenie fizjoterapii za pomocą technik telemedycyny z wykorzystaniem połączeń wideo, mailingu czy komunikacji telefonicznej i sms.
  • minimalizowanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez negocjacje płacowe z pracownikami i współpracownikami, renegocjację umów o najem i inne usługi dodatkowe;
  • korzystanie z form wsparcia dla przedsiębiorców przygotowanych przez ZUS i MRPIPS.

Zwracamy uwagę, że nie jest to zostawienie pacjentów bez opieki i odejście od łóżek, ale to odpowiedzialny wybór mniejszego zła. Nasza rekomendacja jest konsultowana z Ministrem Zdrowia.


Dokładne zalecenia znajdą Państwo na stronie KRF

https://kif.info.pl/wytyczne-krf-dla-podmiotow-komercyjnych-w-obliczu-pandemii/