W Rodzinnym Centrum Medycznym eMKmed działa Poradnia Neurologiczna dla Dzieci. Specjalista neurolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i terapią schorzeń układu nerwowego u małych pacjentów. Na wizycie lekarz oceni funkcjonowanie mózgu oraz koordynację ruchową u dziecka. Najczęstsze choroby neurologiczne rozpoznawane przez neurologa dziecięcego to m.in. choroby nerwowo-mięśniowe (dystrofia), urazy okołoporodowe, mózgowe porażenie dziecięce, przepukliny rdzeniowo-kręgowe, zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, a także różnego rodzaju zaburzenia zachowania i rozwoju, w ty, autyzm czy ADHD.

Kiedy zgłosić się z dzieckiem do neurologa? W przypadku niemowląt wizyta wskazana jest m.in. w przypadku ciąży zagrożonej lub mnogiej, infekcji, chorób i leków przyjmowanych przez matkę w czasie ciąży, porodów powikłanych (w tym rozwiązanych przez cesarskie cięcie) i przedwczesnych. U starszych dzieci powinny zaniepokoić takie objawy, jak np. zaburzenia rozwojowe, drgawki, reakcje lękowe, nieprawidłowości w koordynacji ruchowej, omdlenia, zawroty głowy, trudności w nauce.

Centrum eMKmed mieści się w Górze Kalwarii, w powiecie piaseczyńskim, ok. 30 km od Warszawy.

lekarze poradni neurologicznej dla dzieci:

dr. n. med. Alicja Goszczańska-Ciuchta

neurolog

czym się zajmuje neurolog dziecięcy?

Neurolog dziecięcy zajmuje się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego u pacjentów od chwili narodzin, do wieku dorosłego.

Godziny przyjęć lekarzy(1)

  • sobota

    09.00 - 15.00

    dr. n. med. Alicja Goszczańska-Ciuchta