W Poradni Okulistycznej Rodzinnego Centrum Medycznego eMKmed w Górze Kalwarii lekarze okuliści przyjmują pacjentów w każdym wieku. Diagnozują i leczą choroby oczu, takie jak jaskra, zapalenie spojówek czy zaćma, a także rozpoznają wady wzroku.

Z jakimi objawami należy zgłosić się do okulisty? Przede wszystkim, gdy pacjent zauważy pogorszenie ostrości wzroku, widzenie podwójne, rozmazane, gdy musi mrużyć oczy do czytania, często mruga lub gdy doskwierają mu częste stany zapalne powiek i spojówek. Do zbadania oczu skłonić powinny też takie objawy, jak tzw. mroczki przed oczami, zaburzenia pola widzenia, światłowstręt, bóle głowy itp. W przypadku dzieci wizytę należy podjąć w przypadku zaobserwowania takich objawów, jak np. niechęć dziecka do nauki czytania i pisania, oglądania telewizji w nienaturalnie bliskiej odległości czy przyglądania się zabawkom i przedmiotom z niewielkiej odległości. Lekarz okulista, w razie rozpoznania wady wzroku, przepisze odpowiednie okulary korekcyjne.

lekarze poradni okulistycznej:

lek. med. Artur Klamka

okulista

lek. med. Agnieszka Wojcik

okulista

lek. med. Beata Bachurska

okulista

lek. med. Joanna Wolanin

okulista

czym się zajmuje okulista?

Okulista zajmuje się diagnostyką, budową, czynnościami oka, jego schorzeniami, chorobami, zwyrodnieniami oraz podejmuje specjalistyczne leczenie i opiekę nad pacjentem.

Godziny przyjęć lekarzy(4)

 • środa

  14.00 - 16.00

  lek. med. Agnieszka Wojcik

 • czwartek

  15.15 - 17.00

  lek. med. Joanna Wolanin

 • sobota

  09.00 - 14.00

  lek. med. Beata Bachurska
  (dwa razy w miesiącu)

 • sobota

  13.00 - 18.00

  lek. med. Artur Klamka