Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem, leczeniem i rehabilitacją różnych dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego oraz innych schorzeń związanych z funkcjonowaniem ciała. Wizyta u fizjoterapeuty może pomóc w złagodzeniu bólu, przywróceniu pełnej ruchomości i poprawie jakości życia.


Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty:


Ból mięśniowy lub stawowy: Jeśli doświadczasz uporczywego bólu w mięśniach, stawach lub kręgosłupie, warto skonsultować się z fizjoterapeutą. Ten specjalista może pomóc zidentyfikować przyczyny bólu i dostosować odpowiednią terapię.


Urazy sportowe lub wypadek: Jeśli doznałeś urazu podczas uprawiania sportu, lub w wyniku wypadku, fizjoterapeuta może wspomóc proces rehabilitacji, abyś szybciej powrócił do aktywności fizycznej.


Problemy z równowagą i chodem: Jeśli masz trudności z zachowaniem równowagi lub obserwujesz nieprawidłowy chód, fizjoterapeuta może ocenić stan twojego układu nerwowo-mięśniowego i zalecić odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.


Przygotowanie do operacji lub pooperacyjna rehabilitacja: Jeśli oczekujesz na planowaną operację, lub już przeszedłeś zabieg, fizjoterapeuta może pomóc wzmocnić mięśnie przed operacją lub prowadzić rehabilitację po operacji, aby przyspieszyć powrót do sprawności.


Przewlekłe problemy postawy: Osoby z przewlekłymi schorzeniami postawy, takimi jak skolioza czy płaskostopie, mogą skorzystać z fizjoterapii w celu poprawy postawy i uniknięcia powikłań związanych z nieprawidłowym obciążeniem ciała.


Bóle głowy i migreny: Niektóre rodzaje bólów głowy mogą wynikać z napięcia mięśniowego czy problemów z kręgosłupem. Fizjoterapeuta może pomóc w identyfikacji przyczyny i zastosowaniu odpowiednich technik terapeutycznych.


Problemy z funkcją układu oddechowego: Fizjoterapeuci specjalizujący się w terapii oddechowej mogą wspomóc pacjentów z astmą, POChP lub innymi schorzeniami wpływającymi na funkcję układu oddechowego.


Przywracanie sprawności po okresie unieruchomienia: Długotrwałe unieruchomienie, na przykład w wyniku gipsowania, może prowadzić do osłabienia mięśni i utraty sprawności. Fizjoterapeuta może zaplanować program rehabilitacji w celu przywrócenia pełnej funkcji.


Profilaktyka: Nawet jeśli obecnie nie masz problemów zdrowotnych, wizyta u fizjoterapeuty może pomóc w wykryciu ewentualnych nierówności w ciele, które mogą prowadzić do problemów w przyszłości. Fizjoterapeuta może doradzić odpowiednie ćwiczenia, które pomogą utrzymać zdrowie i kondycję fizyczną.

Lekarze

Katarzyna Krawiec
mgr Katarzyna Krawiec
fizjoterapeuta
Elżbieta Bonder
Elżbieta Bonder
fizjoterapeutka
Joanna Polańczyk
Joanna Polańczyk
fizjoterapeuta
Urszula Stefańska
Urszula Stefańska
fizjoterapeuta
Agnieszka Bakuła
Agnieszka Bakuła
fizjoterapeuta
Krzysztof Grabowski
Krzysztof Grabowski
fizjoterapeuta
Grzegorz Kozłowski
Grzegorz Kozłowski
fizjoterapeuta
Damian Otto
Damian Otto
fizjoterapeuta