dr n. med Jolanta Serafin-Jóźwiak

Zdjęcie - Jolanta Serafin-Jóźwiak

dr n. med Jolanta Serafin-Jóźwiak

Laryngolog

Specjalistka w dziedzinie otolaryngologii, audiologii i foniatrii.

W obszarze diagnostyki, doktor Jolanta Serafin-Jóźwiak zajmuje się niedosłuchem, zarówno wrodzonym, jak i nabytym, uwzględniając różne czynniki wywołujące tę przypadłość, a także diagnozowaniem nagłej głuchoty oraz niedosłuchu związanego z wiekiem. Przeprowadza także diagnostykę związana z wszczepianiem implantów słuchowych — ślimakowych, ucha środkowego, a także na przewodnictwo kostne. Ponadto zajmuje się protezowaniem narządu słuchu oraz diagnostyką problemów z mową.


W ramach swojej praktyki, doktor Jolanta Serafin-Jóźwiak przeprowadza badania wstępne i okresowe dla pacjentów pracujących w hałasie oraz skutecznie diagnozuje i leczy zapalenia ucha, przerost migdałka gardłowego, otosklerozę, a także zapalenie błony śluzowej nosa, naczynioruchowy nieżyt nosa, i inne schorzenia związane z narządem słuchu i równowagi.

W zakresie badań i usług wykonuje fiberoskopię, otoskopię, usuwa ciała obce, czopy woskowinowe, zakłada opatrunki oraz pobiera wymazy, co w połączeniu z jej zaawansowaną diagnostyką stanowi kompleksową opiekę medyczną.


Jolanta Serafin-Jóźwiak aktywnie rozwija swoje umiejętności zawodowe i dzieli się swoją wiedzą jako wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu surdologopedii w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego na Uniwersytecie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.


Obecnie pracuje jako lekarz laryngolog i audiolog w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach oraz w CSiM MEDINCUS od 2012 roku. W okresie od 2009 do 2010 roku pełniła funkcję zastępcy ordynatora w Klinice Audiologii i Foniatrii, Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Ponadto, w latach 2010–2013 aktywnie uczestniczyła w programie implantów ślimakowych IFPS.


Jolanta Serafin-Jóźwiak jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego Zaburzeń Słuchu, Głosu i Komunikacji Językowej. Jej zaangażowanie w naukowe środowisko medyczne potwierdza jej profesjonalizm i pasję w dziedzinie otolaryngologii.

             

 Wiek pacjentów - bez ograniczeń wiekowych