Holter ciśnieniowy

Holter ciśnieniowy

Postępy w diagnostyce chorób serca są odpowiedzią na wymagający rynek usług medycznych. Stale rozwijamy się i jako działające od dekady Centrum Medyczne eMKmed staramy się dopasować do potrzeb naszych pacjentów.

Holter ciśnieniowy to popularne badanie wykorzystywane przez lekarzy w diagnostyce chorób serca. W czasie trwania 24 godzinnego badania rejestruje ciśnienie tętnicze, a jego wartości w związku z tym będą się różnić w zależności od pory dnia.

Holter ciśnieniowy (RR) wykorzystujemy w diagnostyce nadciśnienia tętniczego czy ocenie i monitorowaniu skuteczności leczenia hipotensyjnego (obniżającego ciśnienie). Ten rodzaj badania nie wymaga specjalnego przygotowania oraz nie posiada żadnych przeciwskazań do jego wykonania.

Przebieg badania

Coraz więcej sprzętu diagnostycznego pojawia się w placówkach medycznych i szpitalach. Ważne, aby pacjent miał świadomość o badaniach czy zabiegach oraz ich dostępności. W eMKmed jesteśmy na bieżąco z nowinkami, a nasi pacjenci są dla nas priorytetem. Holter ciśnieniowy, jakże potrzebny w diagnostyce chorób serca, jest dostępny w naszym Centrum Medycznym.

Badanie jest bezbolesne i polega na założeniu pacjentowi specjalnego mankietu z aparatem zaczepionym do pasa. Pomiar ciśnienia rejestrowany jest automatycznie i monitorowany całą dobę. Mankiet holtera ciśnieniowego uruchamia się wg zaplanowanych pomiarów napełniając się powietrzem na kilkadziesiąt sekund. Po upływie 24 godzin aparat jest zdjęty, wyniki wgrane na komputer i odczytane przez lekarza.

Kto powinien skorzystać z badania Holterem ciśnieniowym?

Holter ciśnieniowy dostępny w eMKmed pomaga w diagnostyce chorób serca. Jest niezwykle istotny przy rozpoznaniu nadciśnienia oraz monitorowaniu efektów leczenia. Ten nowy rodzaj badania jest nieoceniony, gdyż pomaga wykryć patologiczne spadki i wahania ciśnienia.

Po co wykonujemy badanie Holterem ciśnieniowym?

  • w celu uzyskania diagnozy nadciśnienia tętniczego,
  • kontrola,
  • eliminacja dodatkowych bodźców występujących podczas mierzenia ciśnienia metodą tradycyjną,
  • ocena ciśnienia w czasie normalnych codziennych czynności,
  • zdiagnozowanie niedociśnienia,
  • pomoc w wykryciu gwałtownych zmian ciśnienia .


Nie ma przeciwwskazań do wykonania badania Holterem ciśnieniowym.