Badanie USG dla dzieci w eMKmed

Badanie USG dla dzieci w eMKmed

Zapraszamy do skorzystania z usługi USG dzieci oferowanej w Centrum Medycznym eMKmed!


W eMKmed jesteśmy specjalistami w przeprowadzaniu wysokiej jakości badania USG, które jest skuteczną metodą monitorowania zdrowia i rozwoju Twojego dziecka. Ta nieinwazyjna procedura diagnostyczna oparta na falach dźwiękowych umożliwia nam uzyskanie precyzyjnego obrazu wewnętrznych struktur organizmu maluszka.


Dzięki badaniu USG możliwe jest wczesne wykrywanie potencjalnych nieprawidłowości, co umożliwia szybkie podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych lub leczniczych. Nasz zespół lekarzy przekaże Ci szczegółowe wyniki badania oraz zalecenia dotyczące dalszej opieki nad zdrowiem Twojego dziecka.


Kiedy warto wykonać u dziecka badanie USG?


Kontrola rozwoju: Regularne badania USG są szczególnie istotne w pierwszych latach życia dziecka. Służą one do monitorowania jego anatomicznego i funkcjonalnego rozwoju. Zalecamy przeprowadzenie badań kontrolnych w okresach: 1 miesiąca, 3 miesiące, 6 miesięcy, 9 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy i 24 miesiące.


Badanie narządów wewnętrznych: Jeśli Twoje dziecko doświadcza objawów takich jak ból brzucha, trudności z oddawaniem moczu, problemy z oddychaniem lub inne kłopoty związane z narządami wewnętrznymi, warto umówić się na badanie USG. Pomoże to lekarzom ocenić stan tych narządów oraz zidentyfikować ewentualne nieprawidłowości.


Kontrola układu moczowego: Jeżeli Twoje dziecko cierpi na nawracające infekcje dróg moczowych, nietrzymanie moczu lub inne problemy związane z układem moczowym, badanie USG może być pomocne w identyfikacji potencjalnych przyczyn i ocenie stanu tego układu.


Badanie narządu płciowego: W przypadku nieprawidłowości w rozwoju narządu płciowego dziecka lub innych problemów związanych z tym obszarem, USG dostarcza istotnych informacji diagnostycznych i pomaga w zaplanowaniu dalszego postępowania leczniczego.


Monitorowanie guzków i zmian patologicznych: Jeśli Twoje dziecko ma guzki lub zmiany patologiczne na skórze, w tkankach miękkich lub węzłach chłonnych, badanie USG umożliwia ocenę ich charakteru, rozmiaru i ewentualnego wpływu na otaczające struktury.Boisz się, że badanie będzie stresujące dla Twojego dziecka? Bez obaw. 


W eMKmed doskonale rozumiemy, że wizyta u lekarza może budzić lęki u najmłodszych pacjentów, dlatego nasz personel medyczny jest wyjątkowo zaangażowany w tworzenie atmosfery pełnej życzliwości i zrozumienia. Bez względu na wiek malucha, dbamy o to, aby badanie było przeprowadzone w sposób delikatny i taktowny.


Skorzystaj z usługi USG oferowanej w Centrum Medycznym eMKmed i zapewnij swojemu dziecku kompleksową opiekę medyczną. Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów — Andrzeja Jezierskiego i Macieja Szymczyka, którzy posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie diagnostyki pediatrycznej.


Jesteśmy tutaj, aby zadbać o zdrowie Twojego maluszka i zapewnić mu najwyższą jakość opieki.